«

»

10. kolo – Lanškroun 1.9. 2012

Týden utekl jako voda a máme tu další závody. Dnešní kolo se odehrávalo v Lanškrouně, sjelo se sem 21 mužských a 10 ženských týmů. Dny před soutěží zrovna moc nepřálo počasí a tak byly jisté obavy, jak bude trať v Lanškrouně vypadat. Trať ustála nepřízeň počasí obstojně a mohli jsme očekávat parádní výkony a boj o ligové body.

Výborné výkony jsme mohli vidět v průběhu celé mužské kategorie. V úvodu začali obstojně kluci z Letohradu – Orlice s časem 18,36s a celkovým pátým místem. Tratí prolétlo hodně týmů s nadějnými útoky, někomu se zadařilo míň někomu víc. O tom by mohli mluvit kluci z Letohradu – Kunčic C. Vzrůstající forma se jich drží a dnes v pěkném čase 17,52s obsadili druhé místo a dotahují se na bednu v průběžném pořadí. Bystřec B podává stále skvělé výkony a dalším 17ctkovým časem 17,77s brali krásné třetí místo a také už mohou pomalu začít slavit mistrovský titul, po dnešním závodě mají na své soupeře Bystřec A náskok 44 bodů. Druhý tým, který momentálně drží průběžné druhé místo je Bystřec A. Bystřákům obecně se v mužské kategorii letos prostě daří. Potvrdili to právě kluci z Bystřece A čtvrtým místem za čas 18,26s. Závod vyhráli „návštěvníci“ z Letohradu – Kunčic B. Předvedli velmi rychlý útok jen lehce za hranicí rekordu, ale čas 17,02s stejně suveréně stačil na vítězství. Dále bylo na 6-9 místě pořádně husto. 6) Turov – 18,63s, 7) Horní Třešňovec A – 18,66s, 7) Mostek – 18,66s, 9) Brandýs nad Orlicí – 18,68s. Dále na bodovaných místech: 10) Dolní Třešňovec A – 19,35s, 11) Nepomuky – 19,54s, 12) Letohrad – Červená – 20,49s, 13) Dolní Čermná – 20,74s, 14) Nekoř – 21,25s, 15) Knapovec – 22,35s. Dnes se nezadařilo týmům jako je 16) Lanškroun D – 24,36s, 17) Horní Čermná – 24,55s, 18) Letohrad – 24,88s, 19) Letohrad – Kunčice A –  27,47s, 20) Bošín – 27,67s a 21) Lanšperk – 33,26s.

U žen byly k vidění taktéž super výkony. Letohradská nadvláda je projevuje i nadále. První čtyři příčky dnes patřily jen a jen letohradským. Nejlépe svůj pokus vyšel ženám z Letohradu – Orlice. Bez jediného zaváhání se jim podařilo srazit terče v čase 17,24s a stejně jako loni zvítězily. Hned za nimi následovaly kolegyně „přes řeku“ z Kunčic. V novém osobním rekordu 17,54s odvážely skvělé druhé místo. A teď přes celý Letohrad až do Červené. Holky z Letohradu – Červené dnes zaběhly opravdu úžasně. Ve skvělém čase 17,67s útočily na vítězství, ale dnes z toho bylo „až“ třetí místo. A ženy z Letohradu to uzavřely. Předvedly svůj průměrný útok a časomíru zastavily v čase 18,22s. Vítězky minulého závodu Horní Třešňovec A si vybojovaly páté místo za čas 18,99s. Díle bodovaly: 6) Lanšperk – 20,67s, 7) Dolní Třešňovec – 24,19s, 8) Bystřec – 33,81s, 9) Česká Rybná – 39,64s a poslední Nepomuky s neplatným pokusem.

Liga se blíží ke svému konci, čekají nás již jen dva závody. Ten první za týden v sobotu Pod hradem Lanšperk.