«

»

3. kolo – Černovír – 27.6. 2015

vyrDalší kolo Velké ceny Ústeckoorlicka pokračovalo 27.6. 2015 od 15h v Černovíře. Do místního areálu se za proměnlivého počasí sjelo celkem 21 týmů mužů a 12 týmů žen. Po roční odmlce se opět běhalo proti nástřikovým terčům.

Kategorii mužů rozběhli domácí Černovír A. Proti novým nástřikovým terčům to letos neměl a nebude mít nikdo snadné a to potvrdila i dnešní soutěž. Černovír A po dlouhém nástřiku zakončil svůj pokus v čase 29,37s a umístil se na osmém místě. Soutěž v Černovíře ovládli „žluťásci“ aneb kdo měl žlutý dres, byl na bedně. Na stupínek bronzový vystoupali pro první ligové body kluci z Kunčic C. Po problémech na základně a dlouhém nástřiku dokončili s časem 27,26s. Druhé místo si v dnešním závodě zajistili Kunčice B. Opět po lehkém zádrhelu na základně, zastavili časomíru v čase 26,50s.  Třetí ligový závod, třetí umístění na bedně a zasloužené vedení v průběžné tabulce před druhou Bystřecí A o 10 bodů. Nejvíce konkurenci ovšem pláchla Lukavice A. Téměř dokonale provedený pokus s rychlým nástřikem v čase 23,25s stačil na suveréní vítězství v soutěži a přísun 20ti bodů do tabulky. Lukavice A se tímto vyšvihla na průběžné třetí místo. Za zmínku stojí také výkon Bystřece A. Na pravém terči bylo nastříkáno za fantastických 20,83s! Na druhém terči se ovšem nezadařilo. Výsledký čas 27,90s znamenal sedmé místo. Dále se umístili 4. Lanšperk – 27,48s; 5. Horní Třešňovec A – 27,51s; 6. Horní Čermná A – 27,78s a další…

Jako první tým, který v odpoledních hodinách odstartoval ženskou kategorii, byl domácí, tedy ženy z Černovíra. Jejich výsledný čas na nástřikové terče byl 30,85s. Tento čas jim zajistil vyšplhání se na stupně vítězů a to konkrétně na třetí příčku. Dalším tým, který si začal stavět základnu, byl Horní Třešnovec A. Výborný čas 27,88s. přinesl velký úspěch a díky němu holky získaly 12 bodů za vítězství ve 3. kole VCÚ. Po tomto závodu se dostávají do vedení v celkové tabulce. Nejlepší proudařka byla v sobotu z Dolního Třešnovce za čas 25,32s. Celý tým dal závodu maximum a díky snaze obsadily 2. místo s časem 28,31s. Letohrad – Červená ve večerních hodinách odjížděl s časem 33,34s a body za 4. místo . Velmi těsně se na 5. místě umístila děvčata z Bystřece s časem 33,90s. Dále se umístily týmy: Hylváty, Nepomuky, Česká Rybná a další..

Velká cena pokračuje v pondělí 6.7. 2015 v Letohradě na Orlici od 10h.

Výsledkové listiny: MužiŽenyFinále
Průběžné výsledky: MužiŽeny